24 lipca 2024    Imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Akademia Retoryki

 Akademia Retoryki to miejsce spotkań, szkoleń i wymiany doświadczeń wszystkich zainteresowanych nauczaniem retoryki: nauczycieli szkół gimnazjalnych i licealnych, jak również dziennikarzy, instruktorów teatralnych, aktorów, wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się uczenia retoryki i/lub wykorzystywania tej sztuki w swojej działalności zawodowej.

W aktualnościach podajemy bieżące informacje o realizacji projektu. Zajęcia realizujemy głównie w siedzibie Akademii Sztuki i Kultury, niepublicznej placówce oświatowej prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie Sztuka-Edukacja-Promocja, ale także na zaproszenie w placówkach oświatowych, naukowych i kultury.

Każde zajęcia stanowią zamkniętą, programową całość, więc dołączyć się można w każdej chwili, ale ilość miejsc na każdych zajęciach jest ograniczona (do około 20 uczestników). Należy zalogować się do newslettera. Tylko tą drogą organizatorzy będą powiadamiali o terminach i tematach zajęć. Obowiązywać będzie zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Zajęcia są bezpłatne. Uczestnikom wydawane są na ich życzenie zaświadczenia o udziale w zajęciach.
Do zgłoszenia zachęcamy nauczycieli, którzy już nauczają retoryki, chociażby na zasadzie fakultetów, albo tylko paru godzin w roku, np. w ramach języka polskiego, czy ćwiczeń ortofonicznych na zajęciach koła recytatorskiego, czy teatralnego. Chcemy, aby uczestnicy wymieniali się doświadczeniem, udostępniali swoje konspekty lekcji, ćwiczenia z kultury mowy w ramach wspólnych zajęć (również jako prowadzący) lub/i publikujący w naszej Czytelni Internetowej.
 
W roku 2008 program dofinanowywany jest przez
 
Samorząd Województwa Mazowieckiego i Biuro Edukacji m.st. Warszawy.
Powered By RiseNet CMS © 2024
Cheap Laser Pointers rolex replika replicas relojes replica reloj rolex kopior Replicas relojes fabrica